, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })

Memenin Yapısı

Memenin Yapısı

Eki 10, 2013

Meme dokusu kabaca süt kesecikleri, kanallar, yağ dokusu ve destek dokusundan oluşur. Süt kesecikleri lobül denilen gruplar halinde bulunurlar. Süt bu lobüllerden kanallara dökülür. (resim) Kanallar ise meme ucuna doğru daha büyük kanallara boşalırlar. Yaklaşık 15-20 lobül, 4-18 arası kanala açılır. Üretken dokunun çoğunluğu areola’nın (kahverengi kısım) tam arkasında bulunur. Bu doku her kadında hemen hemen aynı orandadır. Memenin büyüklüğünü etkileyen üretken kısımdaki farklılık değil yağ ve destek dokusunun farklı olmasıdır. Bu sebeple küçük göğüslü kadınların daha az sütlerinin olacağı doğru değildir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>