, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })

Pozisyon Değerlendirilmesi

Meme ucu çatlaklarının gelişmesini engellemek için öncelikle bebeği memeye getirme pozisyonuna dikkat edilmelidir. Elini kolunu sürekli oynatan bir bebeği özellikle de henüz tutmaya alışmamış anne için memeye doğru yaklaştırmak başlı başına bir iştir. Öncelikle annenin rahat bir pozisyonda olduğundan emin olunmalıdır. Annenin sırtı, bebeği destekleyeceği kolunun altı yastıkla desteklenmelidir. Emzirme yastıkları da kullanılabilir. Bebeğin başı meme ile aynı hizada, bebek düz bir düzlemde olmalıdır. Anne bebeğe doğru eğilmemeli, bebeği memeye doğru getirmelidir.

Meme ucu ile bebeğin üst dudağına doğru uyarı verilerek bebeğin ağzı açması sağlanarak sadece meme ucunu değil alt kısmı daha fazla olarak memenin kahverengi kısmını (areola) da almasından emin olunmalıdır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>