, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })

Pamukçuk

Bazen bebeğin ağzında ağız içini kaplayan beyaz plaklar oluşabilir. Halk arasında “pamukçuk” olarak bilinen bu durum aslında mantar enfeksiyonudur. Bebeğin ağzında mantar enfeksiyonu gelişti ise annenin meme uçları da enfekte kabul edilmelidir. Meme ucunda kızarıklık, emzirirken batma hissi ve ağrı da eşlik edebilir. Hiç bir bulgu olmasa da bebeğin ağzında pamukçuk görüldüğü zaman bebeğe ve anneye birlikte eş zamanlı tedavi başlanmalıdır. Bu tedavi annenin ya da bebeğin doktoru tarafından düzenlenmelidir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>