, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })

Yeterli Emiyor mu?

iStock_000016284301Large_MutluanneanneicinfaydalaribannerBebeğin memeyi gevşetmesi ile yeteri kadar süt aldığı kabul edilir. Bunun için her memede 25-30 dakika kadar emme yapması gereklidir. Ancak 10 dakikalık beslenmeden uzun her beslenme kabul edilebilir.  Eğer meme yumuşamadan bebek uyursa ya da bir memeyi bitirip diğer memeye geçemezse ve diğer meme gerginse duruma göre elle ya da pompa yardımı ile sağma yapılabilir.

Her iki memeden 30’ar dakika emen bebek tam bir beslenme yapmış kabul edilir. Eğer beslenme 1 saati geçiyorsa ve bebek halen emmek istiyorsa o zaman danışmanlık almak gerekecektir. Bu noktada akla gelecek sorunlar arasında memenin yanlış kavranması ya da anne sütünün yetersiz transferi/azlığı sayılabilir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>